כדי להשיג יתרון תחרותי באמצעות יוזמות אסטרטגיות כגון ייעול שרשרת האספקה בחברות, מוצרים וקמעונאות או יצירת מקור תצוגה אחיד ללקוח עבור up-sell/cross-sell בתחום השירותים הפיננסיים, חברות זקוקות ליכולת לנהל ולשתף מידע מדוייק ועשיר על פי סטנדרטים. עקביות המידע הינה דרישה בסיסית לבניית יישומים מורכבים על ארכיטקטורה מוכוונת שירותים.

  

TIBCO Collaborative Information Manager

TIBCO Collaborative Information Manager הינו כלי מוביל לניהול המידע הארגוני, המאפשר לחברות לנהל את הנתונים המרכזיים בארגון, לתמוך בתהליכים עסקיים ולאכוף מדיניות ונהלים, וזאת כדי לשמור על אמינות המידע. חברות רבות מרשימת Fortune 100 יישמו בהצלחה את פתרונות ה- MDM של TIBCO לניהול נתונים ראשי על מנת להתמודד עם אתגרים של ניהול מידע, כגון:

  • תיאום בין נתוני המכירה והשירות על פני ערוצים שונים
  • מורכבות ושונות של נתונים המגיעים ממקורות מידע רבים ומגוונים
  • אוטומציית תהליכים לטובת בקרה ושקיפות מידע
  • שיתוף מידע בין הגורמים והמערכות המעורבים בשרשרת האספקה

 

פלטפורמה רב-תחומית - Multi-Domain

TIBCO Collaborative Information Manager מספק פלטפורמה אחת לניהול המידע המרכזי בארגון (מוצר, לקוח, ספק, נכס, עובד וכו') ובכך, מספק את הפתרון הטוב ביותר Of Breed Best בכדי לענות על הצרכים העסקיים של הגופים השונים בארגון, גם כאשר הם משתנים.
גישה מרכזית לניהול תהליכים

TIBCO Collaborative Information Manager נוקט בגישה המרכזת את שלל התהליכים לניהול המידע באמצעות התאמה אישית בהצגה, עריכה ופרסום הנתונים, וזאת במטרה להבטיח שהמידע יישאר אמין ונקי לאורך זמן.
ארכיטקטורה מונחת שירותים (SOA)
באמצעות ארכיטקטורה מבוזרת (loosely coupled), חבילות שירותים ו- 20 שנות ניסיון באינטגרציה, מספק

TIBCO Collaborative Information Manager מידע אמין ועקבי, החוצה את המערכות השונות בארגון ומבטיח כי השירותים העסקיים בתוך היישומים המורכבים של SOA יכילו מידע מדויק, עקבי ובזמן הנכון.
Real-Time and Event-Driven

TIBCO Collaborative Information Manager בנוי על פלטפורמה של אירועי זמן אמת, המאפשרת לארגונים להיחשף לאירועים עסקיים בזמן אמת וכך לנצל הזדמנויות, כגון את ההזדמנות למכור מוצרים משלימים, המופעלת על ידי שינוי כתובת של לקוח או מניעת  בעיה לפני התפתחותה.

 

יתרונות

  • קיצור זמן בהכנסת מוצרים חדשים לשוק באמצעות אוטומציית תהליכים ושיתוף המידע בין הגורמים והמערכות המעורבים בשרשרת האספקה (TTM)
  • מבט על רשומת לקוח אחת יוצרת הזדמנויות למכירות משלימות והגדלת הכנסות
  • שליטה על הפעולות העסקיות באמצעות ניהול קשרים בין מוצרים, לקוחות וספקים
  • הגדלת שביעות רצון הלקוח דרך חווית משתמש אחידה בכל ערוצי התקשורת
  • הפחתת מספר השגיאות בפעילות מול שותפים עסקיים באמצעות סנכרון הנתונים
  • הפחתת עלויות ושיפור אמינות הבקרה והדיווח

 

 

MDM - מערכת ניהול מידע ארגוני