מנהל מחלקה פיננסית? דע כי ניתן לחסוך זמן יקר בהכנת הדוחות באופן משמעותי


עוד לפני תחילת העבודה על הדוחות הכספיים, חיוני להיערך באופן שיצמצם את זמן העבודה הניכר של אנשי הכספים, וזאת באמצעות תוסף פשוט ביותר לאקסל.
אקסל הוא כלי מרכזי ומשמעותי בעבודה של כל איש כספים. ככזה, הכלי צריך לשרת את הצרכים של מחלקת הכספים. לכן, פיתוחו של כלי המגשר בין המערכות הפיננסיות לבין קבצי האקסל אותם מנהלים בקפידה רבה אנשי הכספים, חשוב מעין כמוהו.

הפתרון של יעל תוכנה לאוטומציה של דוחות כספיים מביא לכדי מימוש את החזון של יצירת קו המחבר בין הדרישה של מנהלי המחלקות לביצועים מהירים - לבין מערכות המחשוב. זאת, באמצעות תוסף פשוט לאקסל, המאפשר לשאוב נתונים המתעדכנים בזמן אמת מהמערכות הפיננסיות, ולהכין דוחות בתוכנת האקסל הידועה של מיקרוסופט. כך מאפשר המוצר את מקסום היכולות הטכנולוגיות של כלל המערכת".

הטמעת הפתרון לוקחת ימים בודדים בלבד, זאת כי את השימושים באקסל אנשי הכספים מכירים ובעצם מתמקדים רק בסרגל הכלים החדש ובשימושים שהתווספו לו.

עבודה באמצעות הכלי מיעלת את העבודה של אנשי הכספים בעיקר בתקופת הדיווחים, הודות לאפשרות לעבוד בסנכרון וסינרגיה של תוכנת האקסל עם מערכות הכספים הארגוניות, וכן מאפשרת עצמאות מתמיכת אגף מערכות המידע.

לפגישת ייעוץ והכוונה ללא התחייבות - מלאו את פרטיכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.

 

להמשך קריאת המאמר:


עדכון דוחות בזמן אמת
הפתרון של יעל תוכנה לאוטומציית דוחות כספיים מאפשר לעבוד מתוך האקסל בצורה מאוד גמישה מול כל המערכות הארגוניות הקיימות בשוק. באמצעות הכלי ניתן לייצר אחידות בעבודה של כלל אנשי הכספים בארגון ללא כל תלות בסוג המערכת בה משתמשת חברת האם או חברות אחרות בקבוצה.

התוסף מביא עמו חידוש גדול הודות ליכולת שלו לבנות דוחות שונים ומגוונים המראים נתוני אמת מתוך המערכת הפיננסית. התוסף אף מאפשר להוסיף חישובים, העמסות, השוואות, ביאורים, הכול בתוך אותו אקסל ללא צורך בדריסה בכל פעם שהנתונים בבסיס הנתונים משתנים.

יתרונות בולטים של הפתרון
בין יתרונותיו של הכלי ניתן למנות את היכולת לחסוך ברכישת כלים יקרים המבצעים איחוד דוחות, גם כאשר הנתונים מגיעים ממספר מערכות שונות. כמו כן, העובדה שהכלי מאפשר עבודה על דוחות המתעדכנים אונליין, לעומת דוחות המתקבלים מהמערכות הפיננסיות הארגוניות, מאפשרת עבודה על בסיס נתונים עדכני בכל עת.

הכלי הינו תוסף לאקסל, אך לא רק, הוא מאפשר חיבור גם לוורד אופיס ומאפשר לבצע פעולות מורכבות בוורד. כך שהתוסף מאפשר בניית דוחות הנהלה, ודוחות בורסאיים המשלבים נתונים בזמן אמת גם בגרפים וטבלאות מתקדמות.

אין כל איבוד נתונים
הפתרון של יעל תוכנה לאוטומציית דוחות כספיים הוא כלי קורא בלבד, כך שאין חשש מאיבוד נתונים. המתודולוגיה מדברת על שיתוף של הדוחות בין אנשי אגף הכספים. לדוגמא, איש כספים יכול להתחיל לבנות דוח מסוים, במידה וקולגה שלו מעוניין לבנות דוח דומה או מתבסס עליו יכול הוא לקחת את הדוח שכבר בתהליך עבודה ורק לבצע בו את השינויים הנדרשים לו, ללא כל התערבות של אגף מערכות המידע בארגון.

בנוסף במתודולוגיה אנחנו מלמדים על היכולת של הרכיב להכניס הערות, סיכומי ביניים, שורות ביקורת, ביצוע תזכורים ותחקורים שבעבר היו מסובכים ובעזרת הפתרון לאוטומציית דוחות כספיים ניתן לבצעם בזמן קצר ובפשטות, לרבות הפצה פשוטה לכלל הארגון.

לסיכום- עבודה באמצעות הכלי מאפשרת לחתוך כמחצית מזמן העבודה של אנשי הכספים בעיקר בתקופת דיווחים, מאפשרת עצמאות וחסכון כספי רב לחברה.

על קבוצת יעל
קבוצת יעל היא קבוצת מערכות המידע מהמובילות בישראל, המתמחה בפתרונות עסקיים מבוססי טכנולוגיה. החברה עוסקת ביישום והטמעה של מגוון מוצרי תוכנה וחומרה מהמובילים בעולם והינה בעלת ניסיון רב בהטמעת פתרונות בתחום הפיננסי.

כותב המאמר: עופר וסרמן- מנהל פתרונות פיננסיים בחברת יעל תוכנה

 יתרונות דוחות כספיים אוטומטיים

  • הסוף לתהליך הידני של המרת דוחות ERP ל-Excel
  • יצירת דוחות דינאמיים בזמן אמת תוך דקות
  • ביצוע Drilldown לטרנזקציות ERP ישירות מתוך ה- Excel כולל ל-Sub-Ledger
  • חוסך הקלדה חוזרת של נתונים וטרנזקציות
  • ניתן ליצור ולשנות דוחות כספיים ללא צורך באנשי IT
  • משלב דוחות פיננסיים שונים לתוך גיליון אחד
  • פרסום דוחות מנהלים איכותיים ישירות מ- Excel
  • יישום והדרכת המוצר ביום אחד 

 

לפגישת ייעוץ והכוונה ללא התחייבות - מלאו את פרטיכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.