"בתהליך בחירת מערכת ה- ERP התלבטנו בין מערכת גדולה לקטנה ונעזרנו בטוליפ כגורם מפתח בקבלת ההחלטה. טוליפ שכנעו אותנו לבחור במערכת שתתאים באמת לצרכים שלנו ולא להטמיע מערכת כבדה אשר השקתה עלולה להיות ארוכה ומייגעת.
לאחר בחירת המערכת, בחרנו בטוליפ לצורך לווי ההטמעה ומיפוי תהליכים לוגיסטיים ופיננסיים. גילינו חברה שמכירה לעומק את מערכות ה-ERP ויודעת מה מכל מה שהספק מציע באמת צריך. טוליפ ייצגו אותנו מול הספק ובזכותם נמנעו ממצב שבו הספק הכתיב לנו את ההתנהלות.
לאחר ה"עלייה לאוויר", טוליפ סיפקו שירותי תמיכה למשתמשים בארגון ב"גובה העיניים": הם ישבו עם המשתמשים, ובסבלנות רבה בדקו מקרוב איך פועלת המערכת, האם היא עונה לצרכים, האם יש צרכים נוספים עליהם המערכת לא נותנת מענה ואילו שינויים והתאמות ניתן לעשות לטובת המשתמשים". לוח הזמנים שלנו היה קצר מאוד ולא הייתה לנו פריבילגיה לטעות. טוליפ היו מאוד מכוונים לתהליכים הארגוניים, מאוד זמינים ומאוד נעימים לעבודה גם בהיבט האנושי. בזכותם חסכנו זמן, כסף ואת הצורך לתקן טעויות".
 

יוסי יניב, סמנכ"ל כספים, 012 קווי זהב

 

 

הטמעת מערכת ERP הינה משימה מורכבת
הטמעת מערכת ERP כרוכה במעבר משימוש במספר תוכנות עצמאיות המשרתות את חלקי הארגון השונים לשימוש בתוכנה מרכזית אחת המחייבת את כולם או במעבר מתוכנת ERP מיושנת יותר למערכת ERP מתקדמת. החלפת המערכת מהווה הזדמנות לארגון לבחון את תהליכי העבודה הקיימים ולבצע שיפורים במערך הדיווח והמדידה הקיים.
העלויות הכרוכות ברכישת מערכת ERP, הטמעתה ותחזוקתה הן משמעותיות. בחירת מערכת אשר אינה מבוססת על הבנה מעמיקה של מערכות ERP לרבות מכלול הצרכים הארגוניים הנוכחיים והעתידיים, השיקולים והמשמעויות של פרויקט ההטמעה, נקודות התורפה של המערכות השונות והעלויות הגלויות והסמויות הכרוכות בפרויקט עלולים להוביל לחריגות תקציביות, חוסר יעילות, בזבוז משאבים ארגוניים, פגיעה בתפקוד העסקי וכישלון בתהליך ההטמעה. משום כך מרבית הארגונים המיישמים מערכות ERP כיום מבינים כי הסתייעות בגוף מקצועי לצורך בחירת מערכת ERP והטמעתה חיונית מאד להצלחת התהליך.

טוליפ יכולה לסייע לכם בתהליך האפיון והבחירה של מערכת ERP

שירותי הייעוץ של טוליפ בבחירת מערכת ERP כוללים:
 • גיבוש אסטרטגיה ארגונית: הגדרת צרכי הארגון ומטרותיו בתחום מערכות המידע בשיתוף הגורמים הארגוניים המתאימים
 • ניתוח ומיפוי תהליכים ארגוניים: למידת יעדי הארגון והתהליכים התומכים בהשגת היעדים
 • אפיון צרכים של משתמשי המערכת
 • אפיון מערכת נדרשת: הכנת מפרט דרישות כולל (RFP)
 • מיפוי הפתרונות הרלבנטיים הקיימים בשוק
 • ניתוח השוואתי של הפתרונות הנבחנים ביחס לצורכי הארגון
 • ניתוח הצעות מחיר מספקים ואינטגרטורים שונים
 • ניהול סיכונים
 • סיוע בניהול משא ומתן עם ספקים
 • בחירת מערכת המידע האופטימאלית למימוש צרכי הארגון ויעדיו
 • גיבוש אופן ההתקשרות עם הספק
 • סיוע בבניית תקציב כולל לפרויקט ה - ERP על שלביו השונים

יתרונות לעבודה עם טוליפ בתהליך בחירת מערכת
אובייקטיביות - טוליפ עובדת עם כל ספקי התוכנה ועם מגוון המערכות הקיימות בשוק, ומתמקדת בהתאמה אופטימאלית בין הצרכים הספציפיים של הארגון לבין המערכת ההולמת אותו ביותר.

ראייה עסקית מקיפה – הראייה העסקית המקיפה של טוליפ הנה תוצאה של עבודה עם חברות מתחומים מגוונים, עבודה עם בעלי תפקידים שונים בארגונים, והשכלה אקדמאית מגוונת של העובדים. ראייה זו מאפשרת בחירת מערכת אשר תשרת את הצרכים העסקיים של כלל הארגון ותאפשר צמיחה והשגת יעדים עסקיים.

בקיאות - לטוליפ היכרות מצוינת עם מגוון פתרונות ה ERP הקיימים בשוק, המאפשרת לה להמליץ לכל ארגון על הפתרון המתאים לו ביותר.

ניסיון - לטוליפ ניסיון רב בבחירת מערכת ERP במגוון חברות. בעקבות הניסיון הנרחב, באפשרותנו להעריך בדיוק רב פרמטרים קריטים בפרויקט (צרכים עסקיים, תקציב, לו"ז, תכולה) תוך זמן קצר.

תודעת שירות גבוהה – השירות שאנו מעניקים ללקוחותינו מושתת על מקצועיות, אמינות, כנות, פתיחות ויחס אישי.